Udinese-Milan mbyllet me sherr, magjia e Ibrës shpëton kuqezinjtë (Video)

spot_imgspot_img

Milan është ndalur në kampionat nga Udinese.

Ndeshja e luajtur në Dacia Arena është mbyllur 1-1.

Beto ka përfituar nga një gabim i mbrojtjes mike dhe ka kaluar në avantazh bardhezinjtë në minutën e 17-të.

Që nga nëtori 2021, Milan është skuadra që ka bërë më shumë gabime që kanë çuar te goli në 5 kampionatet kryesore të Europës.

Skuadra e Pioli-t ka patur disa raste për të barazuar, por është dashur të pritej minuta e 92-të për ta parë këtë gol.

Ka qenë Zlatan Ibrahimovic që ka fiksuar shifrat në 1-1 me një gjysmë roveshiatë.

Janë nxehur gjakrat në fundin e ndeshjes, me dy ekipet që janë përleshur pas një faulli ndaj Maignan.

Suçess i Udinese-s është ndëshkuar me të kuq.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu