UEFA ngrin Atletico Madrid para ndeshjes me Milanin!

spot_imgspot_img

UEFA ka njoftuar këtë të mërkurë Atlético de Madrid për sanksionin e Antoine Griezmann, i cili u përjashtua nga fusha më 19 tetor në ndeshjen kundër Liverpool në Metropolitano.

Organizmi ka vendosur ta sanksionojë francezin me dy ndeshje, kështu që francezi do të jetë jashtë për përballjen e rëndësishme të mërkurën e ardhshme kundër Milanit.

Edhe pse të kuqtë e drejtpërdrejtë dënohen zakonisht me dy ndeshje, Atlético kishte shpresa se do të vlerësohej qëndrimi i futbollistit, i cili në asnjë moment nuk kishte ndërmend të bënte faull. Griezmann ishte tashmë jashtë për ndeshjen e Anfield, pavarësisht faktit se UEFA nuk e njoftoi Atléticon për ndonjë sanksion.

Koha vazhdoi të kalonte dhe ishte kjo e mërkurë, një muaj pas asaj nate, kur komunikimi mbërriti në zyrat e Mitropolitit. Dhe siç pritej në rastin më të keq, ka qenë një pezullim me dy ndeshje. Kjo do të thotë se francezi do të duhet të kryejë një tjetër dënim dhe nuk do të jetë në gjendje të jetë kundër Milanit javën e ardhshme!

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu