VIDEO | Ronaldo në stol, Keane dhe Carragher zihen 5 minuta në TV: “Nuk është ai që ishte dikur…”

spot_imgspot_img

Cristiano Ronaldo gjithmonë i bën njerëzit të debatojnë. Si kur luan dhe shënon, ashtu edhe kur, siç ndodhi sot te ndeshja Chelsea-Manchester United, ai fillimisht dërgohet në befasi në pankinë dhe vendoset te aktivizohet ne pjesën e dytë.

Cila do të jetë e ardhmja e portugezit me shefin e ri Rangnick? A duhet të presim stola të tjere? Dhe mbi të gjitha, a është e drejtë të heqësh dorë nga ylli portugez i cili ende garantoi një kontribut tashmë të rëndësishëm sa i përket golave? Gjithçka ishte temë e një diskutimi, madje edhe të nxehtë, të transmetuar në Sky Sports midis dy lavdive të mëdha angleze, pikërisht Roy Keane dhe Jamie Carragher.

Nën sytë e një Jimmy Floyd Hasselbaink të dëfryer dhe në të njëjtën kohë të hutuar, ish-sulmuesi i Chelseat, ish-mesfushori irlandez bashkëlojtar i CR7 dhe ish mbrojtesi i Liverpool-it kanë debatuar gjatë për rolin e portugezit, sapo mbaroi Chelsea- United 1- 1.

Nëse Keane e mbronte ashpër Ronaldon, duke nënvizuar aftësitë e tij të finalizimit që do të ishin të dobishme sot në fushë për Carrick, Carragher theksoi se pavarësisht se është ende një golashënues i jashtëzakonshëm, Ronaldo ka humbur shkëlqimin e kohëve më të mira përsa i përket presingut dhe pjesëmarrjes ne lojë.

Diskutimi mes të dyve ka vazhduar për 5 minuta me prezantuesin që praktikisht nuk ka arritur t’i ndërpresë dhe ka përfunduar me përfundimin e transmetimit. Në veçanti, pika më e nxehtë e debatit, e cila doli të ishte vërtet piroteknike, u arrit kur Carragher pyeti në mënyrë të diskutueshme: “Çfarë kuptimi ka ta marresh Ronaldon?! Ai është 37 vjeç dhe t’i po me thua se nuk ka ardhur per titullin ketu?! Po atehere pse e moren mbrapsht?!”.

Sipas Keane Ronaldo duhet ta bëjë Manchester United të hedhe një hap në cilësi: “Ai nuk është këtu për të fituar kampionatin, por për të fituar kupa”.

Dhe më pas, këtu është goditja e Carragher: “Ai nuk është lojtari që ishte. Natyrisht është ende duke shënuar, por nuk mendoj se duhet të bëjmë bujë nëse ai qëndron edhe në pankinë”

Dhe Keane më pas shpjegoi: “Luhej Chelsea-United. Ai mund të mos luajë disa ndeshje të fazës së grupeve të Champions League, por ai u kthye këtu për të luajtur këto lojëra. Jo të gjithë kanë shënuar 800 gola në karrierën e tyre. Nëse shikoni United sot, menduat se po të kishte luajtur do të kishit dashur që t’i binte topi nga kushdo në futbollin botëror. Edhe tani, 36 vjeç, është akoma Ronaldo”

Por Carragher u shfaq i bindur për pozicionin e tij: “Nuk ushtron presion”.

Megjithatë, një aspekt që nuk është i rëndësishëm për Keane: “Ronaldo nuk do t’i zgjidhë të gjitha problemet e Unitedit, por United nuk e ktheu për ta ulur në stol. Sigurisht, ai nuk do të fillojë çdo lojë titullar, por kjo është ndeshja ne fushen e Chelseat. Do të ketë kundërsulme, mund të kete nje ose dy shanse”

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu