(VIDEO) Shqipëri apatike, Strakosha na shpëton! Uzuni vazhdon shpërdorimet. Kane si “uragan”. Italia dhe Zvicra pa gola

spot_imgspot_img

Janë mbyllur pjesët e para të ndeshjeve të mbrëmjes sa i përket grupeve të kualifikueseve të Botërorit Katar 2022.
Shqipëria ende e bllokuar në 0-0 në “Air Albania Stadium” ndaj Andorrës.

Një ndeshje që ka parë kuqezinjtë të pafuqishëm për të shënuar gol dhe rastin më të mirë e ka pasur në këmbët e tij Uzuni, pak metra larg portës, duke shpërdoruar..

Sakaq, miqtë janë afryar jo pak herë rrezikshëm në portën e Strakoshës, madje në fund duke gjetur pritjen e portierit kuqezi që ka shpëtuar gjithçka…

Anglia fluturon në San Marino me Harry Kane, i cili ka shënuar katër gola në pjesën e parë, aty ku shtohen edhe një autogol dhe goli i parë i avantazhit me Maguire.
Polonia po humbet brenda fushe ndaj Hungarisë.

Ndërkohë, ende 0-0 dy sfidat interesante të grupit C, Zvicër-Bullgari dhe Irlandë e Veriut-Itali.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu