Xavi e ekzagjeron: kërkon sulmuesin e Al Sadd te Barcelona në janar!

spot_imgspot_img

Një emër i ri surprizë shfaqet për sulmin e Barcelonës: sipas gazetës spanjolle Sport, trajneri i ri Xavi në mënyrë eksplicite i ka kërkuar drejtuesve të nënshkruajë me Baghdad Bounedjah, të cilin katalanasi e ka njohur nga afër te Al Sadd.

Shtatëmbëdhjetë gola dhe pesë asistime në njëzet paraqitje me klubin katariot për sulmuesin 29-vjeçar, i cili mund të veshë Blaugrana që në janar për të përballuar mungesat e Braithwaite, Dembélé dhe Aguero.

Sigurisht, tifozeria e Barcelonas mbetet pak e befasuar duke e ditur se po flasim per nje futbollist totalisht objekt misterioz ne Europe…

 

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu