Tag: Premier

Nuk blihet nga Juventus, Morata drejt rikthimit në Premier League

Arsenali e mbylli sezonin në vendin e pestë dhe sezonin e ardhshëm do të jetë pjesë e UEFA Europa League. Skuadra londineze nuk ia...

E kryer/ Katër vite kontratë, portieri i Shqipërisë do të transferohet në Premier League

Thomas Strakosha do të vazhdojë karrierën në Premier League. Portieri i kombëtares shqiptare do të largohet në fund të sezonit nga Lazio si lojtar...

Transferim që shkon deri në 100 mln euro/ PSG, në garë me 3 klube të Premier League për Osimhen

Ylli i sulmit të Napolit, Victor Osimhen mund të jetë një nga goditjet e mëdha të Paris Saint-Germain këtë verë… por konkurrenca do të...

Erling Haaland zgjedh Premier Leaguen, zyrtarizimi pritet që në fundjavë

Manchester City do të jetë klubi i ri i Erling Haaland. Ylli norvegjez, që tërhoqi vëmendjen e të gjithë klubeve të mëdha të futbollit...

Alarmi i presidentit të Juves: Superliga ekziston, është Premier League

Andrea Agnelli, presidenti i Juventusit, foli gjatë një eventi për ngjarjet e fundit në futbollin italian dhe europian, pa harruar projektin e Superligës Europiane....

Sarri: Nëse ndërron kanal nga Premier te Seria A, thua “ku dreqin kam përfunduar”

Dështimi i Italisë për të dytën herë radhazi për të marrë pjesë në Botëror, ka shkaktuar dëshpërim, por natyrisht edhe shumë debat mbi faktorët...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

FOTO/ Dinastia Nuriu vazhdon, një dashuri pa kushte për Tiranën

Futbolli është lojë pasioni, dashuri që rritet vetvetiu duke...

Ramadani bën hapin e madh në karrierë, firmos me ish-klubin e Alex Fergusson

Ylber Ramadani transferohet në kampionatin skocez. Mesfushori 26-vjeçar i...

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.