Tag: Shqipëria

Shqipëria zëvendëson Rusinë me një ndeshje miqësore, zyrtarizohet marrëveshja

Kombëtarja shqiptare do të luajë një miqësore me Estoninë. Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur akordin me Federatën Estoneze që kjo ndeshje të luhet...

Zyrtarizohet miqësorja, Shqipëria gjen kundërshtar në vend të Rusisë

Kombëtarja shqiptare do të luajë një miqësore me Estoninë. Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur akordin me Federatën Estoneze që kjo ndeshje të luhet...

VIDEO/ 90 vite Shqipëria në FIFA, Infantino: I treguat botës se futbollit ndikon pozitivisht në shoqëri, ju uroj fat për finalen e Conference League

Shqipëria feston sot 90-vjetorin e anëtarësimit në FIFA dhe në këtë ditë të veçantë kreu i qeverisë së futbollit botëror, Gianni Infantino ka uruar...

Adani kritikon Federatën Italiane: Kush mban përgjegjësi që Asllani iku te Shqipëria

Ish futbollisti i Interit, tani në rolin e opinionistit, Daniele Adani nuk i ka kursyer komplimentet për mesfushorin 20-vjeçar të Kombëtares Shqiptare, Kristjan Asllani.Duke...

Turneu “Josip Katalinski Skija”/ Shqipëria U-15 mbyll përgatitjet, gati për ndeshjen ndaj Bosnjës

Ekipi Kombëtar U-15 ka zhvilluar këtë të hënë seancën e fundit stërvitore, teksa ditën e nesërme do të luajë ndeshjen e parë të turneut...

UEFA zyrtarizon përjashtimin e Rusisë, Shqipëria e ka rrugën e shtruar për vendin e parë

Lufta e hapur ndaj Ukrainës tashmë prej një kohe të gjatë do t’i kushtojë Rusisë edhe në botën e sportit teksa UEFA në mbështetje...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.