Tag: brumera

Byrek Role me Mish dhe Djath

Përbërësit:8 petë byreku të gatshme  600 gr. mish qengji qepë të prerë hollë ½ filxhan verë të...

Krelane me Hithra

Përbërësit:2 vezë250 gr djathë150 ml jogurt100 ml vaj ulliri100 gr miell misri100 gr miell...

Pogaqe te Vogla me Djath

Përbërësit:500 gr miell500 gr djath250 gr margarin1 e kuqe e vezëspak kripëpak sodë bikarbonipër...

Krofne (Video)

Përbërësit: 500 ml qumësht i vakët, pak tharm buke, 4 ve, 3 lugë buke sheqer,...

Shpageta me Kerpudha

Përbërësit:500 gr shpageta400 gr këpurdha1 filxhan vaj200 ml ajkë kripëbiber i zierëza të përziera(vegetë)Përgatitja:Këpurdhat copëtohen...

Fli Kosove

Përbërësit:2 kg miell,400 gr  mazë ose gjalpë,3 dcl ajkë ose kos i trashë,kripë ujë. Përgatitja:Në...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.