Tag: shqiptarëve

Skuadra e shqiptarëve miqësore me Ukrainën, fitimet shkojnë për bamirësi në vendin e luftës

Kombëtarja e Ukrainës e drejtuar nga Oleksandr Petrakov ka nisur përgatitjet për gjysmëfinalen e Play-Off në muajin qershor ndaj Skocisë në Glasgow, teksa në lojë...

VIDEO/ Derbi i shqiptarëve, atmosferë fantastike në Shkëndija Tetovë-Shkupi

Java e 32-të e Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut ka përplasur Shkëndijën e Tetovë me Shkupin në “Ecolog Arena” në një atmosferë...

VIDEO/ Tre gola dhe i kuq në 10 minutat e fundit! Istanbulspori i shqiptarëve në “play-off”, Super Ethemi

Istanbulspori fitoi 1-2 ndaj Eyusporit, duke siguruar garimin në duelet “play-off” për ngjitjen në elitë. Triumf i çmendur me përmbysje, takim ku Valon Ethemi...

Fansat e Baselit nderojnë Xhakën, por titullin e fiton Zyrihu i dy shqiptarëve të tjerë

Zyrihu ka hapur shampanjën e titullit kampion të 13 në histori, teksa ka fituar me rezultatin 0-2 në transfertën ndaj Baselit në “St. Jacob’s...

VIDEO/ Super-gol i Bytyçit, por ish-sulmuesi i Interit “përmbys” Konyasporin e shqiptarëve

Konyaspori ku luajnë tre futbollistë shqiptarë, ka siguruar një vend në Europa League sezonin e ardhshëm, por pasditen e sotme ka hequr dorë përfundimisht...

16 ndeshje pa fitore, ekipi i shqiptarëve në krizë totale! Ndjek Rayo e Balliut

Empoli e ka siguruar prej kohësh qëndrimin në Serie A, skuadra toskane ndodhet 12 pikë mbi zonën e ftohtë, por djemtë e Andreazzolit po...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.