Gratë shtatzëna assesi nuk duhet të flenë në këtë pozicion

spot_imgspot_img

Pozicioni i gjumit varësisht varet nga ajo se sa komfort ndjeheni. Sidoqoftë, shumë pozicione të ndryshme rekomandohen nga ekspertët kur është fjala për një shëndet më të mirë

Përderisa shumë nga ta sugjerojnë të flini të shtrirë në shpinë, ka një numër të madh arsyesh se përse nuk duhet të flini në krahun e djathtë

Nëse veç e preferoni fjetjen në këtë pozicion, atëherë është koha t’i rishikoni arsyet se përse nuk duhet ta bëni këtë.

Screenshot_2

Për gratë shtatzëna…

Ky pozicion është i ndaluar për gratë shtatzëna dhe këto janë disa nga arsyet që i japin doktorët:

– Në këtë pozicion, gratë shtatzëna e zvogëlojnë qarkullimin e gjakut të bebes

– Disa ekspertë thonë se fjetja në krahun e djathtë është gjë e keqe për placentën, e cila ka rol vital në shëndetin e bebes

 

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu