Dueli i fuqishëm ndërmjet Audi RS6 dhe Lamborghini Urus

spot_imgspot_img

Ky ishte një duel i fuqishëm ndërmjet Audi dhe Lamborghini SUV.

Kjo ishte një garë mjaft interesante ndërmjet një Audi RS6 dhe një Lamborghini Urus.

Makina Audi RS6 vjen nga Ingolstadt, Gjermani, kurse Lamborghini Urus vjen nga Italia.

Të dy modelet janë mundësuar nga një motor 4.0 V8, transmeton Telegrafi.

Lamborghini ka 650 kuaj fuqi dhe 850 Nm, ndërsa Audi RS6 u ndal në 600 kuaj fuqi dhe 800 Nm.

Dallimi në këta numra mund të mos jetë i madh, por në praktikë është shumë i dukshëm.

Në fund Lamborghini e fiton garën, falë edhe fillimit të saj më të vrullshëm. /Telegrafi/

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu