VOLKSWAGEN GOLF 8 IMUN NDAJ VJEDHJES

spot_imgspot_img

ADAC, një klub gjerman i makinave, testoi Golf 8 në situatat më të zakonshme të vjedhjeve dhe arriti në përfundimin se kjo makinë është rezistente ndaj vjedhjeve nga të ashtuquajturat “kuti stafetash”, shkruan b92, transmeton Insajderi.

Për ta shpjeguar këtë pak më saktë, nuk do të jetë e mundur të ndizni makinën Golf 8 pa çelës nëse nuk e keni çelësin origjinal të makinës suaj në xhep ose në afërsi.

Golfi i ri është i pajisur me teknologji UWB, e cila zbulon saktësinë e sinjalit të radios, d.m.th vlerëson me saktësi nëse sinjali vjen nga çelësi origjinal në distancë VË ose nga një pajisje që simulon sinjalin dhe me të hajdutët përpiqen të hyjnë në makinë.

Kështu, Volkswagen Golf është rezistent ndaj vjedhjeve nga të ashtuquajturat kuti stafetash, të cilat sot janë teknika më e zakonshme në vjedhjet e makinave.

Sigurisht, kjo nuk do të thotë se është e pamundur të vjedhësh një Golf 8, dhe as ky tekst nuk synon të provokojë ose të sfidojë dikë, njeriu duhet të jetë gjithmonë tejet i kujdesshëm, dhe teknologjitë e reja po përpiqen të ndihmojnë në këtë. /Insajderi.com

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu