Hallvë me mjaltë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 250 gram gjalpë
  • 500 gram miell
  • 200 gr sheqer
  • 200 gram susam
  • 200 gramë arra
  • 200 gram bajame
  • 1 lugë çaji kanellë
  • 1 gotë mjaltë

Për sipër:

  • 2 lugë fëstëk (pluhur)

Përgatitja:

Në një tigan skuqni gjalpin dhe miellin derisa të bëhet pembe dhe hiqeni nga shporeti.

Hidh masen e pjekur nga shporeti në një enë të madhe. Në këtë proces, vaji mund të grumbullohet, është një gjendje normale.

Shtoni sheqerin, susamin, lajthinë, bajamet, kanellën dhe mjaltin në masen e pjekur që keni derdhur në enë dhe përzieni. Ju gjithashtu mund të aplikoni procesin e gatimit për të patur një qëndrueshmëri të mirë.

Vendosni përzierjen që nuk ngjitet në dorë, prisni në mënyrë të barabartë si shkopinjë drejtkëndësh.

Nëse dëshironi, mund ta konsumoni pasi të ftohet ose të ngrohet. Gjatë prezantimit, ju mund ta shërbeni atë duke spërkatur fistikë pluhur në të.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me banane
Artikulli tjetërMini torta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu