Rizoto me pulë

spot_imgspot_img

Perbersit:
300 gr mish gjoks pule
150 gr oriz
300 ml lëng perimesh
50 gr djathë parmesan
20 gr gjalpë
vaj vegjetal
kripë
Biber i zi.

Pergatitja:
Ndajmë gjoksin e pulës në kube të vogla, i kriposimi dhe biberosim, i skuqim në vaj vegjetal.

Më pas shtojmë orizin, e skuqim për 1 minutë, më pas shtojmë lëngun e perimeve pak nga pak derisa orizi të zihet, duke e përzier vazhdimisht.

Në fund shtojmë gjalpin dhe djathin permezan, i përziejmë mbi zjarr derisa të shkrihen.

Rizoton me pulë e shërbejmë me pak majdanoz të grimcuar.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPulë e pjekur në gjethe dafine
Artikulli tjetërPasul

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu