Kek me Arra dhe Çokollatë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 vezë,
  • 1 gotë sheqer,
  • 1 gotë qumësht,
  • 1 gotë vaj vegjetal,
  • 1 bustinë pluhur pjekës,
  • 1 bustinë vanilje,
  • 2 lugë gjelle kakao,
  • 2 gota miell,
  • gjysmë gote arra,
  • çokollatë (copa).

Përgatitja

Fillimisht hedhim në një enë vezët dhe sheqerin. Më pas i përziejmë në mikser derisa të formohet kremi.

Më pas shtojmë qumështin, vajin vegjetal dhe i përziejmë bashkë.

Miellin, vaniljen dhe pluhurin e pjekjes e shtojmë në masën e përftuar.

Shtojmë kakaon dhe e përziejmë. Lyejmë tepsinë me vaj dhe sipër i hedhim pak miell.

Kekun e përgatitur, arrat dhe copëzat e çokollatës ia hedhim sipër. E pjekim në temperaturë 180 gradë celcius.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu