Sallatë me speca

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • gjysmë kg speca te kuq,
  • 2,5 gota jogurt,
  • 4 copa .hudhër,
  • kripë.

Përmbi:

  • 1 lugë gjalpë,
  • 1 lugë vaj vegjetal,
  • 1 lugë çaji biber i kuq.

Hapat:

Specat i vendosni në një enë për pjekje në furrë.

Pas pjekjës specat i qërroni dhe preni në copa të vogla, jogurtin e përzieni me hudhër, kripë dhe e hedhni përmbi specat.

Përmbi specatve ia derdhni gjalpin e shkrirë, vajin, biber e kuq dhe e shërbeni.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu