Tortë e Ftohtë me Luleshtrydhe

spot_imgspot_img

Përbërësit për 8 persona:
230gr gjalp (ose margarine)
200gr sheqer pluhur
2 luge rum ose konjak sipas deshires
500gr luleshtrydhe
100gr arra (ose bajame) te grira
3 te bardha vezesh
100gr biskota te grira ne mikser

Përbërësit për zbukurim:
200gr pana per embelsira
100gr luleshtrydhe te plota

Përgatitja:
Rrahim gjalpin (ose margarinen) me sheqerin pluhur derisa perberja te marri ngjyre te bardhe dhe me pas shtojme rumin (ose konjakun), luleshtrydhet e prera ne feta, arrat (ose bajamet) e grira dhe se fundi shtojme te bardhat e vezeve te cilat i kemi rrahur fort (marenge).

Formen drejtkendeshe qe na nevojitet per kete embelsire, e lyejme me gjalp dhe me pas e sperkasim me pak biskota te grira. Alternojme shtresa me biskota dhe shtresa me krem deri ne perfundimin e ketyre dy perberesve.

E leme embelsiren ne frigorifere per te pakten 12 ore, me pas e vendosim ne nje pjate ku edhe do ta servirim, e zbukurojme me pana dhe luleshtrydhe te ndara ne gjysme dhe e servirim ne tavoline./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu