Torte me qershia

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 5 vezë
  • 300 gr. qershi
  • 1 kos (200 ml)
  • 200 gr. Miell
  • 100 ml. vaj
  • 100 -150 g sheqer
  • 1/2 pluhur pjekje

Përgatitja:
Skuqini të bardhat e vezëve me sheqerin në një salcë të ngurtë, shtoni të verdhën e vezëve, pastaj bollgurin, miellin, pluhurin për pjekje, vajin, kosin dhe përzieni gjithçka mirë me një procesor ushqimi.

Rreshtoni një tepsi 30 × 20 me letër për pjekje , derdhni përzierjen dhe vendosni qershi në krye , shtyni ato pak me gishta në brumë, në mënyrë që të mos jenë të gjitha në krye.

Piqeni në 200 gradë C për 15 minutat e para, pastaj uleni në 180 gradë dhe piqni për 40 minuta.

Spërkatni tortën e pjekur me sheqer pluhur aromatik me sheqer vanilje.

Pritini ekskluzivisht të ftohtë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatё me lulelakёr
Artikulli tjetërSallatё me qepё tё reja

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu