Ashure

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 gotë grurë i bardhë për ashure,
1 gotë sheqer,
pak kripë,
2-3 lugë gjellë niseshte,
1 lugë gjellë kanelle,
50 gr rrush i thate,
1 filxhan çaji me reçel fiku,
100 gr arra te grira,
4-5 karafila.

Përgatitja:
Marrim një tenxhere dhe hedhim grurin mbasi e kemi lare. Shtojmë 2.5 kg ujë, dhe e vejmë të zihet në zjarr të ngadaltë derisa të plasaritet gruri. Hedhim kripën, sheqerin, rrushin e thatë, reçelin e fikut të gri
rë, kanellën, karafilat, dhe gjysmën e arrave të grira. Marrim një enë dhe shtojmë niseshtenë bashke me pak ujë dhe e nakatosim masën duke ja shtuar tenxheres në zjarr. Sa kthen një vale 2 min e zbrazim nëpër tasa dhe sipër i hedhim nga arrat e mbetura dhe nga pak kanelle. E lejmë në frigorifer për disa orë në mënyrë që të ftohet dhe të marr shijen e duhur./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me Qokollate dhe Leng Portokalli
Artikulli tjetërMelomakarona

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu