Torte me Qokollate dhe Leng Portokalli

spot_imgspot_img

Përbërësit:
275 gr qokolate,
300 gr buter ose margarine,
1 pako sheqer vanille,
300 gr sheqer,
1 prise krip,
6 veze,
375 gr miell,
1 pako bakin,
levorja e dy portokajve,
80 ml leng portokalli te marrur nga dy portokajt,
30ml vaj.

Përgatitja:
75 gr cokolate e coptojme. Vajin, sheqer vanillen, sheqerin dhe kripen e perzim me mikser deri sa masa te behet krem. Ia shtojme vezet nje nga nje. Miellin, bakini dhe levoren e grryer te portokajeve i perzim se bashku me lengun e portokallit dhe qesim te kremi nga vezet si dhe ne fund shtojme edhe cokolaten e coptuar.
Marrim nje tepsi me permasa 12×30 cm e lyejme me vaj dhe e qesim tere masen. Te pjeket per 80 minuta ne temperatur 175 Grad. Te shikohet me piru nese torta eshte pjekur. Largojme torten nga furra dhe e lem per 15 minuta te ftohet dhe pastaj e largojme nga tepsia.
200 gr cokolate e shkrim duke ia shtuar edhe vajin dhe ne fund ia qesim mbi torte. Te qendroje ne frigorifer per 1 ore./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte Meringe
Artikulli tjetërAshure

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu