Bombica me Arra

spot_imgspot_img

Përbërësit:
300 gr. arra të bluara,
250 gr. keksa të bluar,
150 gr. sheqer pluhur,
1 sheqer vanilje,
200 gr. margarin,
150 ml. qumësht.

Për lyerje:
Arra të bluara ose sipas dëshirës.

Përgatitja:
Në një enë të thellë i bëjm bashk të gjithë përbërsit (margarini duhet të jetë i shkrirë dhe gjysëm i ftohur). Përziejm deri sa masa të bëhet homogjene. Fillojm i formojm toptha dhe i lyejm me arra të bluara. I vendosim në frigorifer dhe shërbehen mbas 3 ore.

Ju bëftë mirë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBombica me Çokollatë
Artikulli tjetërBakllava në Formë Roleje

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu