Desert për iftar: Bombica kokosi

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 5 gota qumësht
  • 12 lugë irmik
  • 6 lugë sheqer
  • 1 pako me krem
  • Pak lëvore portokalli
  • 1.5 gota kokos

Përgatitja:

Hidhni qumështin e ftohtë, irmikin dhe sheqerin në një tigan të thellë.

Gatuajeni atë në nxehtësi të ulët derisa të bëhet një masë, duke e trazuar vazhdimisht me ndihmën e një luge.

Pasi të keni përgatitur irmikin në temperaturën e dhomës të ngrohet, vendoseni në frigorifer të ftohet.

Ziejmë masen e ftohtë me shtimin e kremës së pluhurit dhe lëvoren e portokallit.

Formoni topa të vegjël dhe rrokullisni me duar, pastaj, vendosni topat në kokos, merrni një pjatë të sheshtë.

Lërni edhe për një kohë në frigo dhe pastaj servojeni.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabija të buta
Artikulli tjetërTorte Snikers

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu