Embelsire e Mbushur me Kokos

spot_imgspot_img

Perberesit:
6 veze,
10 luge supes sheqer,
1 puding te cokollates,
1 pluhur per pjekje,
1 sheqer  vanilles,
1 filxhan te vogel kafes vaj,
1 filxhan te madh kafes qumesht,
2 filxhana te medhaja miell.

Filli:
1 liter qumesht,
2 pudina vanilles,
8 luge sheqer,
2 pako kokos.

Glazura:
1 cokollate per zierje,
1 filxhan te kafes te madhe qumesht.

Pergaditja:
Vet me sheqer I tunde mire deri sa te fiton nje mase shkume pastaj ia shton nje ka nje perbersit tjere. Tepsin e lyen mire dhe e qet gjysmen e brumit e pjek ne 220 grade per 5 -7 min
Ne anen tjeter e zien pudingat edhe ja shton dy qese  kokos. Ja qet pudingat me kokos te nxehte e shperndan mire pastaj menjeher gjysmen tjeter te brumit. Dhe e pjek per 10 min .

E ftohe pak pastaj e prene ne katrorka dhe ia hedh gllazuren me cokollate dhe e fute ne frigorifer per 2 ore.

Ju befte mire.

Derguar nga Jehona


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakManchmellow
Artikulli tjetërTorte Shah

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu