Torte Shah

spot_imgspot_img

Perberesit:
2 veze
2 peciva ,
15 luge te gjelles vaj,
20 luge  te gjelles qumesht,
10 luge te gjelles sheqer,
Miell sipas nevojes,
Kakao,
Cokollate.

Pergatitja per peten e pare:
I hedhim dy veze i perziejm mir pastaj  i hedhim dy peciva perseri i perziejme i hedhim qumesht, vaj, sheqer dhe  miell i perziejme mir deri sa brumi te trashet e veme ne tepsi e fusim ne furr ne temperatur 200 °c per 15 minuta.

Pergatitja per peten e dyte:
Eshte e njejt sikur te e para po vetem se kesaj i hedhim dy lug gjelle kakao,  pasi te piqen pet  i ndajm ne 5 rrath  njeres pet ja marrim rrethin e par e tjetres te dytin keshtu me radh derisa te formohen dy petet me rrathe me ngjyr te bardh e te kaft dhe pastaj i vem edhe puding me karramel .


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu