Ëmbëlsirë e Ngrirë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
200gr çokollatë për zierje, 150gr çokollatë e fortë e zezë e coptuar, 600ml ajkë djathë, 20gr sheqer pluhur, 4 luge lëng portokalli, 1 luge levore portokalli ne rende.

Për glazuren:
150gr çokollatë për zierje, 90gr margarinë.

Përgatitja:
Se pari tundim ajken e embel derisa te trashet. Shtojme sheqerin pluhur dhe vazhdojme me perzierjen.

Shtojme dhe lengun dhe levoren e portokallit.

Cokollaten per zierje e shkrijme mbi avull dhe e shtojme tek ajka e tundur. Shtojme dhe cokollaten e zeze te coptuar ne copeza te vogla.

Tani perziejme me tel dore ngadale.

Kallepin per embelsira me madhesi 24 e mbulojme me foli – fundin dhe skajet e kallepit.

Me pas vendosim masen me ajken dhe cokolaten e shkrire ne kallep te mbuluar.

Kallepin e fusim ne ngrirje te thelle per 3 ore.

Pak para se ta marim embelsiren nga ngrirja e thelle pergadisim glazuren me shkrirjen e cokollates mbi avull dhe pastaj e perziejme me margarinen e zbutur dhe e perziejme mire derisa te bashkohet mire cokollata me margarinen.

Pastaj e marim embelsiren nga ngrirja, e kthejme permbys kallepin ne menyre qe embelsira te bie mbi tabaka dhe largojme folien.

Persiper qesim glazuren, e shtrijme mire me luge dhe embelsiren e kthejme ne ngrirje edhe per 30 minuta derisa te formesohet mire cokollata.

Para servimit, do ta nxjerrim ne momentin e fundit, dhe do ta servojme te ftohte duke freskuar keshtu veten dhe miqte.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKatrorë Limoni
Artikulli tjetërËmbëlsirë me Mjedra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu