Katrorë Limoni

spot_imgspot_img

Përbërësit:
200gr miell,
75gr sheqer pluhur,
175gr gjalpë i butë.

Për fillin:
3 vezë,
300gr sheqer,
3 lugë gjelle miell,
4 lugë gjelle lëng limoni,
5 lugë gjelle sheqer pluhur.

Përgatitja:
Nxeni furrën në 190C. Lyeni me gjalpë një enë për pjekje 23x33cm.

Kombinoni përbërësit për bazën dhe futeni brumi në enën e përgaditur.

Piqeni për 20 minuta në furrën e nxehtë deri sa të fitohet një ngjyrë e artë. Teksa baza po piqet, rrihini vezët, sheqerin, miellin, dhe lëngun e limonit.

Vendoseni këtë masë mbi bazë.

Kthejeni në furre për 20-25 minuta të tjera, ose deri sa të kenë marrë ngjyrë të artë. Lëreni të ftohet. Vendosni sheqer pluhur mbi dhe pritini në katrorë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBiskota të Lengshme
Artikulli tjetërËmbëlsirë e Ngrirë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu