Embelsire me Shtrudlle

spot_imgspot_img

Përbërësit:
18 copë shtrudlle me shije vishnje ose fiku
1/2 l qumësht
1 puding vanile
1 puding maline
125 gr margarin
8 lugë buke sheqer

Përgatitja:Qumështi dhe sheqeri vlohen ,kur fillon të vlojë qiten të dy keset me puding dhe zihen si çdo puding tjetër.
Ftohen dhe ne te qitet edhe margarina dhe përzihet mirë.
Renditen shtrudllet (ne formë piramide si në foto),lyhen me krem,pastaj përsëri një rend me shtrudlle dhe përsëri krem deri sa të hargjohen.Përmbi mund të lyhet me qokoladë apo vetëm me kokos.Duhet të qëndroj 2-3 orë në frigorifer para servimit. 
/ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte e Quditshme
Artikulli tjetërPetulla te Shpejta pa Yndyre

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu