Ëmbëlsirë për dobësim: Puding çokollate, që ul kolesterolin!

spot_imgspot_img

Përbërësit e nevojshëm:

  • 150 ml qumësht orizi, kokosi ose bademi (bën edhe ujë),
  • 2 lugë fara çia,
  • 2 lugë kakao,
  • 2 banane mirë të pjekura,
  • ¼ e lugës së kafesë ekstrakte të vaniljes.

Përgatitja:

Farat çia i futni në qumësht dhe i lini të bymehen për rreth 15 minuta.

Kur farat çia në tërësi të bymehen i derdhni në blender, e më pas shtoni bananet, kakaon dhe ekstraktet e vaniljes. Gjithë kohës i përzieni në blender, derisa të keni një masë unike.

E ftohni mirë në frigorifer.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu