Kek me Çokollatë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 vezë,
  • 1 gotë vaj,
  • 2 gota sheqer,
  • 2 gota miell,
  • 1 lugë të çajit karbonat,
  • 1 Pluhur pjekje,
  • 3 lugë të gjellës kakao,
  • gjysme gote arra,
  • 1 vanilje.

Përgatitja:
Vezët dhe sheqerin e tundim derisa ta arrijmë të përfitojmë një krem.

Pastaj ia shtojmë vajin, kakaon, miellin, pluhur pjekjën, vaniljën, karbonatin.

Enën e pjekjës e lyeni me vaj dhe pak miell, në të e derdhni glazurën e përgatitur.

Kekun e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 40 minuta.

Pas pjekjës përmbi ia derdhni çokollatën e shkrirë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me Biskota Etimek
Artikulli tjetërTortë Verore me Mjedra

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu