Kek me mollë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 vezë
  • 4 mollë
  • 100 g sheqer
  • 50 g bollgur
  • 150 g miell
  • Kanellë
  • 1 pluhur pjekje
  • 1 sheqer vanilje
  • 50 ml. vaj
  • 100 g margarinë

Përgatitja:
Skuqini vezët me sheqerin, shtoni vajin e kanellës, limonit dhe margarinën e zbutur, më pas pluhurin për pjekje dhe sheqerin e vaniljes dhe më në fund bollgurin.

Përzieni gjithçka bukur. Qëroni mollët, grijeni pak të ëmbëlsuar dhe shtoni kanellën.

Lyejeni tiganin me vaj dhe spërkateni me miell, ose vendosni letër pjekje. Përhapni gjysmën e brumit në pjesën e poshtme të tiganit (24 cm), pastaj shpërndani mollët e bluara mbi të dhe mbulojeni me pjesën tjetër të brumit.

Piqeni në 200 gradë C për rreth 40 minuta. mund të përgjysmohet në 190 gradë. Spërkatni tortën e pjekur me sheqer pluhur dhe preni në kube.

Shijojeni!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSallatë me brokoli
Artikulli tjetërSallatё me lulelakёr

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu