Kek për çaj

spot_imgspot_img

Perbersit:

125 gr gjalpë
3 vezë
1 gotë sheqer
3 gota miell
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
kanellë
arra
rrush i thatë
PËRMBI
sheqer pluhur.

Pergatitja:

Furrën ndezeni në temperaturë 180 gradë celsius, vezët dhe sheqerin rrahni në një enë.

Ia shtoni gjalpin, vaniljën, përbërësit e tjerë me rend, enën e pjekjës e lyeni me vaj dhe pak miell.

Tek ena e pjekjës e derdhni glazurën e kekut dhe e pjekëni rreth 40-45 minuta.

Pas pjekjës përmbi ia derdhni sheqer pluhurin.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBiskrem
Artikulli tjetërTorte role praktike

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu