Kifle me gjizë

spot_imgspot_img

Perbersit:

2 vezë
1 të bardha vezësh
2 lugë gjelle tharm buke
500 ml qumësht i vakët
50 gr gjalpë
miell
1 lugë gjelle sheqer
1 lugë gjelle kripë
Për mbushjen:
gjizë
Për lyerjen:
një e verdhë veze
vaj.

Pergatitja:

Brumi bëhet si zakonisht brumi për kifle. Lihet të dyfishohet në masë. Pastaj tëhollohet në petë dhe i jepet forma e dëshiruar.

Mbushen sipas dëshirës. Sonte i kemi mbushur me gjizë të ëmbël, por mund të lihen edhe të zbrazëta.

Pasi i vendosim në tepsi, i lëmë të pushojnë edhe 20 minuta.

Pastaj i lyejmë me përzierjen për lyerje, u hedhim fara sezami dhe I pjekim në furrën e parangrohur në 200 gradë për 15-20 minuta.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu