Petanik me pule

spot_imgspot_img

Perberesit:

6 kokrra qepe mesatare

1 pule e ziere dhe lengu i saj

1 pako peta te thata ose 12 fije peta te pjekura vete

2 domate dhe pak salce

piper i zi

rigon

spec i kuq

curry

Vaj ulliri 4 luge

Pergatitja:

Si fillim ne tigan skuqim qeept e grira

Pastaj i shtojme domatet e grira dhe salcen

Nderkohe pulen e copetojme imet dhe e largojme vec nga kockat

Ne tiganin me qepe dhe domate shtojme erezat me radhe dhe pastaj hedhim pulen dhe lengun e saj.

Ashtu i lejme qe te ziejne pak bashke sa te shteroj pak lengu

Hapim petat e pjekura ne tepsi dhe sperkasim me kete perberje qe e kemi ftohur pak me pare.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPogaçe e shpejtë e butë
Artikulli tjetërGurabije me gjalpë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu