Petulla tradicionale

spot_imgspot_img

Përbërësit për 4 persona:

  • 400gr miell,
  • 300 ml ujë të vakët,
  • 2 vezë,
  • 20 gr tharmë,
  • 1 lugë çaji kripë,
  • 12 lugë çaji sheqer,
  • 2 lugë gjelle kokos.

Hapat:

Marim një enë të thellë, vendosim ujin e vakët në të, pastaj hudhim kripen dhe tharmin dhe i perziejm mire.

Pastaj marim miellin dhe e shtojmë ngadalë në enën me ujë, dhe me ndihmën e lugës e bëjmë përzierjen.

Rrahim vezët dhe i vendosim në brum, dhe prapë vazhdojmë me përzierjen për 5minuta të tjerë.

Brumi duhet të jetë i përderdhur, gjatë tërë kohës e rrahim me lugë druri.

Brumin e mbulojmë dhe e lëmë që të viej për 20 minuta.

Pasiqë të ketë ardhur brumi marim një tigan dhe e vendosim mbi zjarrë në temperaturë të lartë, në tigan vendosim vaj dhe posa të nxehet mirë vaji, marim brumin me anë të lugës dhe ashtu lug-lug e vendosim në tigan, derisa petullat të skuqen në të dy anët.

Mbas pjekjes mbi i hudhim kokos për dekor.

Vazhdojmë kështu derisa brumi të përfundojë.

Varësishtë nga dëshira juaj mundë t’i shërbeni me reqel, djathë,turshi.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKërpudha në brumë
Artikulli tjetërMantia

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu