Kërpudha në brumë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 400 gr kërpudha,
  • 2 vezë,
  • 400 gr miell,
  • 4 decilitra vaj,
  • 3 decilitra ajkë,
  • 1 limon,
  • ½ tubë majdanoz,
  • melmesa.

Hapat:

Kërpudhat zihen pak në ujë me qëllim që të zbuten, e pastaj kullohen nga lëngu i tepërt, teren dhe priten për së gjeri në shirita të gjerësisë 1 centimetër.

Të verdhtë e vezëve ndahen nga të bardhtë dhe tunden derisa të fitohet shkumë të trashë, në një enë bashkohen të verdhtë e vezëve, mëlmesa sipas shijës dhe të gjitha përzihen mirë.

Kërpudhat e prera rrotullohen në miellin e mbetur, ngjyhen në masën e përgatitur dhe fërgohen në vaj të nxehtë derisa të skuqen.

Kërpudhat e përgatitur serviren në pjatë, spërkaten me lëng limoni u derdhet ajkë përmbi dhe spërkaten me majdanozin e grirë imët.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPite me sallame
Artikulli tjetërPetulla tradicionale

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu