Puding i kakaos i bërë në shtëpi

spot_imgspot_img

Përbvrësit:

  • 4 gota qumësht
  • 2 lugë niseshte
  •  3 lugë miell
  • 1 filxhan sheqer pluhur
  • 3 lugë kakao
  • 1 pako vanilje
  • 1 lugë çaji gjalpë

Përgatitja:

Hedhni qumështin në një tigan të mesëm. Shtoni sheqerin, miellin, niseshten dhe kakaon dhe rrihni mirë.

Pasi ta perzieni  mirë, vendoseni në zjarr. Lëreni në zjarr deri sa të trashët.

Pasi ta keni marrë nga zjarri, ndërsa është akoma në nxehtësinë e saj, vendosni gjalpin dhe vaniljen në të dhe përzieni mirë.

Më pas ndani në enë dhe lëreni të ftohët. Pasi të jetë ftohur, lëreni të pushojë në frigorifer për 1 orë dhe dekorojeni .


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPuding me fruta
Artikulli tjetërËmbëlsirë me çokollatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu