Sallatë me fruta verore

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 750 ml lëng molle,
  • 7 lugë çaji xhelatinë,
  • 400 gr mango të prera në feta,
  • 250 gr luleshtrydhe të ndara përgjysmë,
  • 250 gr boronicë,
  • gjethe të freskëta.

Përgatitja:

Në një tigan hidhni lëngun e mollës, xhelatinën dhe vëreni të ziejnë në një temperaturë konstante, derisa të tretët xhelatina.

Hiqeni tiganin nga zjarri dhe vendoseni diku që të ftohet.

Rreshtoni në mënyrë estetike mangot, luleshtydhe, boronicat, gjethet, lëngun e mollës që të përgatitet më lart dhe lëreni në frigorifer për 3-4 mintua, derisa xhelatina të mpikset.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu