Sallatë Ruse

spot_imgspot_img

Perberesit:
200 gr sallam,
200 gr kaqkavall,
4 ose 5 kastraveca turshi,
200 gr bizele te perziera,
100 gr ajke,
150 gr majoneze,
kripe dhe piper te zi.

Pergatitja:
Per fillim i ziejme bizelet dhe i leme te ftohen, nderkohe i presim te gjithe perberesit ne copeza te imeta dhe pasi qe eshte ftoh bizelja te gjitha i bashkojme me nje ene te thelle.
Ja hedhim ajken dhe majonezin kripen dhe pak piper te zi, i perziejme mire dhe 1 ore i lem ne frigorifer, pasi qe ta nxjerim sallaten e dekorojme sipas deshires ne pjate.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu