Sallate me Kastraveca dhe Kos

spot_imgspot_img

Përbërësit:

3 kastraveca
2 thelpinj hudhër
1 lugë gjelle gjethe mente
225 gram kos
1 lugë gjelle vaj ulliri
Kripë.

Përgatitja:

Qëroni kastravecat dhe prejini në feta të holla. Miksojini në një tas mesatar sëbashku me hudhrat e grira.
Vendosni në një tas tjetër një shtresë me kastraveca dhe spërkateni me pas kripë. Ndiqni të njëjtën procedurë për të gjithë kastravecat dhe lërini mënjanë për 30 minuta.
Kullojuni lëngun dhe spërkatini me menten e copëtuar. Trazoni kosin dhe vajin e ullirit me një pirun.
Hidheni mbi kastraveca dhe vendoseni në frigorifer për disa minuta. Më pas është gati për t’u shërbyer.

 

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPallaqinka me reçel të kajsis
Artikulli tjetërSallatë Ruse

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu