Toptha Portokalli

spot_imgspot_img

Përbërësit:
300 ml lëng portokalli(i freskët)
2 lugë lëvore portokalli të grirë në rende
300 gr çokolatë e bardhë
50 gr margarin
200 gr kokos
pak sheqer sipas dëshirës

Përgatitja:
Grijmë lëvoren e portokallit dhe e qesim të zihet me 300 ml lëng portokalli.
Ziejmë deri sa të shterret pak dhe nga ky leng të mbesin 75 ml.
E lejmë të ftohet dhe i shtojmë 200 gr kokos,çokolatën e shkrirë me margarin.Përziejmë mirë,i lëmë të ftohen dhe nga kjo masë formojmë topthat të cilët i rrotullojmë në kokos./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBajaderë e Bardhë
Artikulli tjetërRolladë me Kokos

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu