Torte me Djath

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 pako biskota digestive
1 filxhan arra
1/2 pako gjalp
1 pako krem djathi (maskarpone)
1 filxhan hoppla te embel
Dy limona

Përgatitje:
Se pari e pregatisim bazen e embelsires. Perzijm me mikser biskotat dhe arrat .Gjalpin e shkrijm dhe e perzijm me arrat dhe biskotat dhe e shtrijm ne nje tepsi ket mas duke e shtypur me dor qe te formohet nje shtres e njetrajtshme . Me mikser e tundim maskarponen dhe lekuren e grir te dy limonav , hopplen derisa masa ta shtoj vellimin .Kremin e fituar e qesim mbi masen me biskota te pregaditur me heret , e fusim ne frigorifer derisa embelsira te mpikset pak .Sipas deshires reqelin e hollojm me pak uj dhe e servojm me embelsiren./ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte nga Portokalli
Artikulli tjetërEmbelsire me Puding

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu