Torte të vogla

spot_imgspot_img

Perbersit:

2 vezë
1 gotë të çajit sheqer pluhur
1 gotë të çajit qumësht
1 gotë të çajit vaj vegjetal
250 gr spinaq
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
3 gota të çajit miell
PËR KREM
1 vezë
1 gotë të çajit sheqer pluhur
2 lugë miell
2 gota qumësht.

Pergatitja:

Spinaqin e zieni pak me ujë, pas zierjës e vendosni në blendar për grimcim.

Vezët dhe sheqerin i rrahni për rreth 3-4 minuta, pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë.

Kallëpat e tortës i lyeni me vaj dhe në të e derdhni glazurën e përgatitur.

Tortët e vogla i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 15-20 minuta.

Për krem, të gjithë përbërësit e kremit i derdhni në një tenxhere dhe i vëni në zjarrë.

Pasi ta përfitoni kremin e dëshiruar e vendosi përmbi tortet e vogla, sipas dëshirës mund ta zbukuroni me ndonjë frutë.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me kikirika
Artikulli tjetërTortë kremoze pa pjekje

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu