Bombica me hurma për Iftar

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 7 copë hurma
  • 3 copë kajsi të thatë
  • 1 banane e vogël
  • 2 gota çaji tërshër
  • 4 lugë lajthi të grimcuara (Pjekur)
  • 1 lugë çaji kakao

Përgatitja:

Nëse hurmat janë shumë të thata, filloni duke i zbutur në ujë

Vendosni hurmat dhe ujin e nxehtë në një enë. Pasi të prisni rreth 6-7 minuta, hiqeni nga uji.

Hiqni bërthamat e hurmave të buta.

Pritini kajsijat në pjes të vogla

Vendosni hurmat, bananet, qumështin dhe kajsitë në blender

Pastaj shtoni  tërshërë,kakao dhe përzieni edhe disa herë.

Në fund, shtoni lajthitë .

Lagni lehtë dorën tuaj dhe merrni copa të vogla nga masa.

Aplikojeni këtë proces në të gjithë masën dhe, pasi të keni mbaruar, vendoseni në një pjatë dhe lëreni të ftohet në frigorifer. Hiqeni atë pas disa orësh .


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek i lehtë
Artikulli tjetërTortë e thjeshtë me banane

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu