Bukë me Çokollatë

spot_imgspot_img

Perberesit:
400 gr miell,
80 gr gjalp,
30 gr sheqer,
1 pecive,
1 veze,
25cl qumesht,
1 maje kripe.

Pergatitja:
I perziejme te gjitha bashke. E bejme si nje fontan miellin dhe ja shtojme perberesit, qumeshtin, gjalpin e shkrier  dhe vezen. E bejme toptha nga 50 gr, brumin e bejme si ne foto, dhe i fusim copa cokollate ne brum dhe e leme te pushoje 1 ore te vijne.
E lyejme siper me tkuqen e vezes para se me e fut ne furre dhe e pjekim ne 180 grad per 15 min.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu