Buke Shtepie

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 kg miell
  • 0.5 lt ujë
  • 1 lugë gjelle kripë
  • 1 lugë gjelle sheqer
  • 1 lugë gjelle tharme buke.

Përgatitja:

Tharmin, sheqerin, pak kripë dhe dy lugë miell i perzijmë në një gotë me ujë të vakët dhe e lëmë në vend të ngrohtë qe të vije.

Pastaj e përzijmë me ujë, kripë dhe miell dhe ashtu e zëmë brumin e bukës të cilin e lëmë të mbuluar me pecetë kuzhine afër një orë.

Brumin e ardhur e ngjeshim me miell dhe e shtrijmë në tepsi ose e ndajmë në 7-8 kulecë të cilët i ngjeshim një nga një dhe i reshtojmë në tepsi të lyer me yndyrë.

Kulectë e bukës piqen afër 50 min në 200C.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakReceta tradicionale e lakrorit
Artikulli tjetërMantija Kosove

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu