Byrek Lule

spot_imgspot_img

Përbërësit:
300 gr mjell,
Kripe,
1 luge vaj,
Uje te vaket sa te marre mielli.

Pergatitja:
Mbushjen mund te perdorni: Spinaq me djathe, ose presh. Sipas deshires, Vete mbushja duhet te jeta pa leng fare brenda.
Hapim nje hapsire ne miell, shtojme kripen, vajin, ujin pak nga pak sa te na behet brumi elastik. E leme te qendroje brumi per pak minuta. Ndajm brumin ne dy pjese, nga cdo pjese e ndajeme ne 6 kulec te vegjel sa nje veze, kulecet i hapim pete te vogla, i lyejme me gjalpe, i renditim siper njeres tjetres dhe hapim nje pete te trashe 1 cm. Ne te njejten menyre bejme dhe me pjesen tjeter te brumit.

Vendosim peten ne tepsi te ceket, shtojme mbushjen, vendosim dhe peten e dyte, me ndihmen e tasi te vogel bejme formen e mezit. Duke peshuar pak siper me duar, mbyllim anet me bishtin e thikes, dhe presim anembane ne feta, me pas i kethejme me radhe me nje krah. Lyjme mesin me te verdhen e vezes dhe pjekim ne 200 gr C sa te skuqet.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakByrek me Kungull
Artikulli tjetërStrudel me Mollë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu