Çoko tortë me arra

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 200 gr biskota të bluara
  • 50 gr biskota jaffa
  • 200 gr arra te grira
  • 100 gr çokollatë pluhur(nescvik)
  • 100 gr margarin
  • 100 ml lëng portokalli
  • 250 gr çokollatë
  • 250 ml ajkë e embel(hoplla per embelsira).

Përgatitja:

Ne nje ene perzijme te gjithe perbersit e thate si biskotat a bluara,jaffat e coptuara, arrat,dhe nescvik pluhurin

Ne kete mase shtojme margarinen e shkrire dhe lengun e portokallit

Perziejme mire ,shtrijme ne kallepin per embelsira 24 cm te mbuluar me plastfolie

Rrafshojme mire dhe leme en frigorifer derisa pergadisim glazuren

Per glazuren ngrohim ajken e embel derisa te MOS vloje dhe ne te shtojem cokollaten e coptuar,largojme nga zjarri dhe perzijme derisa te shkrihet cokollata

Glazuren e leme te ftohet ne temp dhome dhe me pas e shtrijme mbi shtresen me biskotat

Embelsiren e leme te ftohet mire dhe me pas e prejm ne pjese sipas deshires

Embesiren e dekorojme me krem pana.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabija kavalla
Artikulli tjetërHallve me tahin dhe çokollatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu