Hallve me tahin dhe çokollatë

spot_imgspot_img

Perbersit:

100 gr gjalpë
1 gotë të çajit vaj vegjetal
2 gota miell
2-3 lugë tahin
PËR SHERBET
1,5 gota sheqer
1,5 gota ujë
PËR KREM
100 ml Krem
100 ml çokollatë.

Pergatitja:

Fillimishtë në një tenxhere e derdhim sheqerin dhe ujin, e lëmë të vlojë rreth 3 minuta.

Pastaj ia shtojme vajërat, miellin dhe në temperaturë të ultë e përzierjmë derisa ti ndrojë ngjyra.

Përzierjën e bëni rreth 10-15 minuta, ia shtoni sherbetin dhe tahinin e vazhdoni përzierjën.

E vazhdoni përzierjën në zjarr edhe 2-3 minuta dhe e zhvendosni në një tepsi.

Për sosin e çokollatës, 100 ml krem e ngrohëni në një tenxher, ia shtoni 100 gr çokollatë dhe e përzieni derisa të shkrihët.

Kremin e përfituar ia derdhni hallvës së bashku me copa të fëstëkut.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu