Cupcake me çokollatë

spot_imgspot_img

Perbersit:

3 vezë
1,5 gota sheqer
1 gotë jogurt
1 gotë vaj vegjetal
2 gota miell
3 luge kakao
2 vanilje
1 Pluhur pjekje
çokollatë copëza
lajthia.

Pergatitja:

Vezët dhe sheqerin e derdhni në një enë dhe e përzieni, jogurtin, vajin, kakaon ia shtoni dhe e vazhdoni përzierjën.

Së fundmi ia shtoni miellin, pluhur pjekjën, vaniljën dhe lëvorën e portokallit, e përzieni glazurën rreth 5-7 minuta.

Gjysmën e glazurës e derdhni nëpër kallëpa ( gota letre) përmbi ia hedhni lajthitë dhe çokollatat e copëtar.

Cupcake i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 20-25 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu