Embelsire e Dehur

spot_imgspot_img

Përbërësit:
250gr gjalpe
1/2 pako aditiv per brume
2 luge uje
2 luge uzo
1 luge kafeje kanelle
1 filxhan vaj
650gr miell
100gr bajame te grira
100gr lajthi te therrmuara
100gr sheqer pluhur

Përgatitja:
Ne enen per perzierje e veme gjalpin, shtojme dy luge sheqer pluhur dhe i rrahim me mikser, derisa gjalpi te filloje te shkumezohet. Pastaj, ne ene i shtojme lajthite e therrmuara, bajamet e grira, aditivin per brume, kanellen, ujin, uzon dhe vajin. Perziejme me luge dhe e shtojme miellin. Brumin vazhdojme ta perziejme me dore dhe e shtojme miellin e mbetur. Vazhdojme ta ngjeshim brumin.
Taven e mbulojme me leter. Pastaj, me duar marrim nga brumi dhe i krijojme topezat, te cila i rendisim ne tave. Taven e veme ne furre. Pjekim 40minuta, ne temperature prej 200grade.
Embelsirat e pjekura i veme ne pjate per servirje. Siper, me kullojse, hedhim sheqer pluhur.

/ Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRole me Kokos (Video)
Artikulli tjetërPancakes

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu